150 TL Altı En İyi 4 TWS Bluetooth Kulaklık
25 Nisan 2020

Bugüne kadar birçok dönemde olduğu gibi Apple’ın AirPods kablosuz kulaklıklarını tanıması ile birlikte TWS kulaklıklar hayatımızın bir parçası halinde geldi. Bir yerden bir yere giderken toplu taşımada ya da otomobillerimizde en çok kullandığımız teknolojik ürünlerden bir tanesi olan bu kulaklıklar günümüzde o kadar yaygın bir hal aldı ki bu ürünleri 50 TL’den başlayan fiyatlarla görme mümkün hale geldi. Bu yazımızda düşük bütçeli kablosuz kulaklık arayanlar için 150 TL altı en iyi 4 TWS Bluetooth kulaklık listemizi hazırladık.

150 TL Altı En İyi 4 TWS Bluetooth Kulaklık

150 TL Altı En İyi 4 TWS Bluetooth Kulaklık: Haylou GT1

Listemizin ilk sırasında 139,90 TL fiyat etiketi ile Haylout GT1 modeli bizleri karşılıyor. Xiaomi’nin popüler TWS kulaklığı Redmi Airdots’u tahtından eden bu kulaklık için Airdots’un güncellenmiş hali desek pek de yanlış olmaz sanırım. Önceki ve sonraki şarkıya geçme imkanı bulunan kulaklıkta AAC kodek desteği yer alırken tere ve sıçramalara karşı dayanıklılığı ile kulaklığınız ufak çaplı sıçramalarda zarar görmüyor. Bu sayede spor yaparken Haylou GT1 modeli ile müzik dinlemeye devam etmek mümkün hale geliyor.

Diğer birçok TWS kulaklık modelinde olduğu gibi bu kablosuz kulaklıkta da mikrofon kalitesinin pek de istenilen seviyede olmadığı görülüyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile gelen kablosuz kulaklığın siyah rengini bulmak oldukça kolayken işler beyaz renk için pek de öyle olmuyor. Bu nedenle eğer bir beyaz renkte kablosuz kulaklık arıyorsanız biraz fazla araştırma yapmanız gerekebileceğini belirtelim.

Tiso IX

Kablosuz kulaklık dünyasında adından pek de söz edilmeyen Tiso IX modeli Airpods’a benzeyen tasarımı ile günlük kullanım için oldukça ideal bir model olarak karşımıza çıkıyor. 13 mm büyüklüğünde sürücülere sahip kablosuz kulaklığın ses kalitesi ise oldukça beğeniliyor. Dokunmatik bir yüzeyin aksine TWS kulaklıklarda görmeye pek de alışkın olmadığımız buton tasarımı ile gelen Tiso IX, sunduğu tasarım ile kulağınıza takıp çıkardığınız esnada yaşanabilecek istemsiz fonksiyonların önüne geçmeyi hedefliyor. Yurtdışında popüler olan kulaklığın ülkemizde satışı olmazken bu kulaklığı AliExpress ve benzeri yurtdışı alışveriş sitelerinden temin etmek ise mümkün.

Tronsmart Spunky

150 TL altı en iyi 4 TWS Bluetooth kulaklık listemizin üçüncü sırasında ülkemizde pek bilinmeyen bir kablosuz kulaklık yer alıyor. Adını akıllı telefon işlemcilerinde sıkça duyduğumuz Qualcomm markasının çiplerini kullanan bu kulaklık APPX ve AAC kodek desteği sunuyor. Tasarımsal anlamda kulaklığın en çok dikkat çeken özelliği ise kutusunun hemen altında yer alan şarj kablosu oluyor. Kutunun içerisine gizlenen bu şarj kablosu ile her nerde olursanız olun kablosuz kulaklığınızı bir şarj adaptörü yardımıyla şarj edebiliyorsunuz. Bu özelliğin çok fazla TWS kulaklık kullananlar için harika bir detay olduğunu söylesek sanırım yanılmış olmayız.

QCY T5

Ses teknolojilerinde kendisini ispatlamış QCY markasının T5 modeli ise tek kablosuz kulaklık ile birden fazla iş yapmak isteyenler için tasarlanmış. Günlük kullanım için son derece uygun olan kulaklık, düşük gecikmesi süresi sunan oyun modu sayesinde oyun oynamak istediğiniz zamanlarda da sizi yalnız bırakmıyor. Müzik performansının da oldukça iyi olduğu modelde yine sertifika ile tescillenmiş tere ve su sıçramalarına karşı dayanıklılığı bulunuyor. AAC kodek desteği bulunan kulaklıkta dokunmatik yüzeyler ile önceki ve sonraki şarkıya geçme imkanı da sunuluyor.

QCY T5’in dikkat çeken en büyük eksisi ise kulaklığın kutusunun şarj seviyesinin belirli bir seviyenin altına düştüğü durumlarda kulaklıkları otomatik olarak şarj etmeye başlamaması. Bu sorunun çözümü için kullanıcının kulaklıkları kendisinin kapatarak kutuya koyması gerekiyor. Oldukça başarılı QCY T5 modelini satın almak isteyen kişilerin bu kronik sorunu göz önünde bulundurmalarında fayda olduğunu düşünüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X
%d blogcu bunu beğendi: