2 Mayıs 2020

Dünyaca ünlü spor markası Adidas, her sezon büyük kulüplerin sponsorluğunu üstleniyor. 2020 yılında meydana gelen virüs salgınıyla birlikte dünya üzerinde pek çok sportif aktiviteye ara verildi. Buna göre; sosyal yaşamın her alanında “evdekal” hareketi başlatıldı ve birçok etkinlik karantina altında yapılmaya başlandı. Adidas HomeTeam hareketini başlatarak spora ve sporcuya verdiği desteği kanıtladı. Hareketin sloganı “Her şey iptal olur, bu kupa iptal olmaz”.

Evde Kal” Hareketine Adidas’tan Sportif Destek

Yeni online futbol turnuvasının teması “İyi olan kupayı kapar”. Ünlü isimler kozlarını paylaşacak. Sanatçılar oyun ve eserlerini sanal ortamdan sevenleriyle paylaşırken, sporcular ve spora gönül verenler de Adidas Home Team futbol turnuvasıyla bir ilke imza atacak. Liglerin heyecanı 5 Mayıs’tan itibaren sanal dünyada yaşanacak. Futbol ligleri yok, ama sanal futbol ve e-sport maçları devam ediyor. Bizler yine de sanal maçlardan ziyade gerçek mücadeleler görmek istiyoruz. Adidas’ın HomeTeam hareketi vesilesiyle artık 10 gün boyunca gerçek futbol maçlarını izleyebileceğiz. Adidas önderliğindeki sanal spor akımını Runners Dubai kaptanı Lee Ryan, evinin arka bahçesinde tam maraton koşarak başlatmıştı.

Adidas HomeTeam Avrupa Şampiyonası Ne Zaman Başlıyor?

Türkiye’deki önemli sporcular ve özel hayatında sporla ilgilenen ünlü oyuncuların katıldığı turnuvada kuralar 29 Nisan’da Acun Ilıcalı tarafından çekildi. Güçlü rakiplerin yer aldığı sürprizlerle dolu kadroda kimler var? Takımlar belli oldu, fikstür çekildi. Avrupa Şampiyonası usulü yapılacak olan “Uncancelled Cup” yani iptal edilmeyen kupa etkinliği 5 Mayıs 2020 tarihinde başlıyor. Adidas HomeTeam turnuvası hakkında detaylar haberimizin devamında…

Turnuva Fikstürü, Takımlar ve Oyuncular

“Survivor” yarışmasıyla sportif faaliyetlere gönül verdiğini yıllardır kanıtlayan ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, bu hareketin en büyük destekçilerinden biri oldu. Yakın dostları ve ünlü futbolcuların bir araya geldiği turnuva oldukça renkli geçecek. 24 kişiden oluşan bu grup, 5 Mayıs’tan itibaren acunn.com üzerinden canlı yayınlanacak olan turnuvada mücadele edecek. Uncancelled Cup futbol turnuvası tam 10 gün boyunca sürecek. 15 Mayıs’ta sona erecek.

Canlı yayında çekilen kuraya göre karşı karşıya gelecek isimler belli oldu. 6 gruptan oluşan turnuva takvimi belirlendi. Şimdi, bu 6 grubun tamamını ve 4’er kişilik oyuncularını görelim.

A Grubu

Harun Tekin – İtalya

Oğuzhan Koç – Türkiye

Sina Özer – İsviçre

Ekin Mert Daymaz – Galler

B Grubu

Candaş Tolga Işık – Rusya

Emre Özcan – Belçika

Doğukan Sinik – Finlandiya

Celil Nalkaçan – Danimarka

C Grubu

Aytaç Kara – Hollanda

Younes Belhanda – Belarus

Oğuzhan Özyakup – Ukrayna

Ahmet Dursun – Avusturya

D Grubu

Acun Ilıcalı – Çekya

Yusuf Çim – İngiltere

Mario Lemina – Norveç

Utku Yuvakuran – Hırvatistan

E Grubu

Olgun Toker – İsveç

Bedirhan Soral – İspanya

Gökay Güney – Bosna Hersek

Eser Yenenler – Polonya

F Grubu

İrfan Can Kahveci – Fransa

Lukas Podolski – İzlanda

Furkan Andıç – Portekiz

Uğur Karakullukçu – Almanya

Ülkemizdeki futbol takımlarında oynayan yabancı futbolcular ve Milli futbolcularımızın yer aldığı bu heyecanlı turnuva, adeta bir meydan okuma olacak. Challenge niteliğinde tüm maçları online izlemek mümkün olacak. Adidas’ın bu yürekli eylemiyle son dönemde iptal edilen tüm etkinlikleri unutacak ve tekrar umut aşılayacağız… Hayat durmadı, devam ediyor diyerek herkesi #HomeTeam projesine davet eden Adidas’ı biz de tebrik ediyoruz. Bu çatı altında toplanan tüm gönüllüler eğlence ve aktivite dolu bir programla herkese umut verecek ve meraklılarına spor heyecanını yeniden yaşatacak. Maçları acunn.com ve Adidas internet sitelerinden canlı takip edebilirsiniz. 5 Mayıs’ı heyecanla bekliyoruz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X
%d blogcu bunu beğendi: