Instagram hikayeler
24 Nisan 2020

Sosyal medya kullanımı giderek artarken, Instagram’da bu artıştan payını alarak giderek daha fazla kullanıcıya ulaşmaya başladı. Instagram hikayeler içerisinde kullanılan 6 bedava uygulamayı sizler ile paylaşıyoruz. Hikayelerde arka planda hareket ortaya çıkaran bir hale getiren, özel efektler ile süsleyen uygulamalar ile paylaştığınız hikayeleri daha güzel hale getirmenizin mümkün olduğu uygulamaları sıraladık.


Bu uygulamalar hiçbir ücret almadan tamamen ücretsizdir, fakat uygulama içinde satın almalar da var. Daha çok özellik açmak için ücret ödemek gerekir. Fakat standart şekilde ücretsiz olan özellikler yeterlidir.

1 – Unfold
İlk sırada bulunan Unfold, diğer uygulamara benzer biçimde farklı hikayeler oluşturmaya olanak sağlıyor. Birden çok fotoğrafı birleştirip kolaj oluşturmak mümkün. Ayrıca 150’den çok şablon içerisinden seçim yapma şansınız da var. Yalnızca Instagram ile sınırlı değildir. Unfold kullanımı için hesap açmak gerekmiyor.

2 – InstaSize
Listede ikinci sırada bulunan InstaSize ile rastgele bir resme ya da videoya arka plan eklenebilir. Çoklu fotoğrafları kombin yaparak kolajlar oluşturmak ve fotoğrafların renk ayarlarını değiştirmek mümkün. Kurgulanması yapılmamış fotoğrafları hareketliyken de kurgulamak ve kısa sürede Instagram üzerinden paylaşmak oldukça kolaydır.

3 – ADDY
Bu uygulama yalnız iOS için geliştirilmiştir. Android tarafında da buna benzer birden fazla uygulama vardır. Resimlerinize metin ekle sloganı ile İOS kullanıcılarının karşısına çıkan Addy, çıkartma çeşitleri ve efektler ile hikayeyi kusursuz bir hale getirmeye yarıyor.

4 – Canva
50000 rakamına kadar ücretsiz olarak ve kullanıma hazır olan şablonlar arasından seçim yapmanın mümkün olduğu Canva bu alanda var olan en popüler uygulamalardan biridir. Özel tasarım modelleri oluşturmak çok kolay ve eğlenceli bir hale getiren bu uygulama ile logo tasarımı yapabilir, Instagram hikayesi için de videolar oluşturabilirsiniz. Ayrıca doğum günü davetiyesi hazırlamakta mümkündür.

5 – StoryArt
Daha kaliteli hikayeler sunmayı kolay hale getiren StoryArt’ı kullanıp kolajlar oluşturabilirsiniz. Birden çok resmi tek bir hikaye içerisinde toplamak ya da bu hikayeler içerisinde açıklamaları ön plana çıkarmak bu uygulama ile mümkündür.
1000’den çok kolaj şablon seçeneği, 60’dan fazla tema ve yüzlerce farklı yazı çeşidi ile ruh haline ait fikirlerinizi hazırlamanız oldukça kolaydır. Ayrıca StoryArt, hikayelere kolay bir biçimde bunları aktarmanızı sağlıyor

6 – Enlight Pixaloop
Hareket halinde çekilen resimler oluşturmayı en iyi şekilde yapan uygulamalar arasında yer alan Pixaloop yalnızca birkaç tık ile resimlere animasyon ekleme imkanını sunmaktadır. Hareketsiz bir gökyüzünü müthiş gün batımını ve hareket halindeki bulutlar ile buluşturmak mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X
%d blogcu bunu beğendi: