Müzik Tutkunları İçin En İyi 9 Bluetooth Kulaklık
25 Nisan 2020

Giyilebilir teknoloji ürünlerinin büyük bir hızla geliştirilmesinden nasibini Bluetooth kulaklık modelleri de aldı. Kısa bir süre öncesine kadar Bluetooth kulaklıklar genel olarak iletişim amaçlı kullanılmaktaydı. Günümüzde ise sahip oldukları ses teknolojileri dikkat çekiyor. Profesyonel kulaklıklara yakın bir ses performansı sunan en iyi 10 Bluetooth kulaklık modelini sizler için sıraladık.

Samsung Galaxy Buds Bluetooth Kulaklık

Teknoloji devi Samsung üretmiş olduğu Galaxy Buds modeliyle listede ilk sıralarda kendisine yer buluyor. Sahip olduğu ses performansının yanı sıra 6 saatlik kesintisiz kullanım süresi büyük beğeni topluyor. Aynı zamanda iki mikrofona sahip olması sayesinde konuşma sırasında büyük bir rahatlık sağlamaktadır.

Apple Airpods Pro Bluetooth Kulaklık

Suya ve toza dayanıklılık sertifikası IPX4 ile dayanıklılığı ön plana çıkıyor. Bluetooth 5 desteğiyle bağlantı konusunda yaşanabilecek problemleri ortadan kaldırmaktadır. 10 metre mesafeye kadar kusursuz bir bağlantıyla kullanıcılarını etkilemeyi başarıyor. Kesintisiz kullanım süresi 4.5 saat olarak belirtiliyor.

Anker SoundCore Liberty Neo Bluetooth Kulaklık

Dikkat çekici bir tasarıma sahip olan bu kulaklık performansıyla da beğenileri üzerinde topluyor. Grafen sürücülere sahip olmasıyla rakiplerinden ayrılan modelin ses kalitesinde iddialı olduğunun altı çizilmektedir. Tüm bunların yanı sıra BassUp teknolojisiyle müzik dinlemeyi çok daha keyifli bir hale getirmektedir.

Huawei Free Buds 3

Huawei son günlerde teknoloji dünyasının en çok konuşulan markalarından birisi olmayı başarıyor. Üretmekte olduğu telefon modellerinin yanı sıra Free Buds 3 Bluetooth kulaklık modeli de listelerde tırmanışa geçmeye başladı. A1 yonga setinin desteğiyle ses performansı kullanıcıların beklentilerini rahatlıkla karşılıyor. Al Life uygulamasına ihtiyaç duyulmasından dolayı şuan için sadece Android cihazlar ile birlikte kullanılabilmektedir.

Sony WF-SP 900

Bluetooth kulaklık tanımının yanı sıra spor kulaklığı olarak da isimlendirilmektedir. Açık havada dahi dinleyicisini dış dünyaya kapatmayı büyük oranda başarıyor. 4 GB dahili bir hafızaya sahip olması sayesinde de telefondan bağımsız bir şekilde kullanılabilmektedir.

Xiaomi Redmi Airdots TWS Bluetooth Basic 5.0

Rakipleriyle kıyaslanması durumunda Xiaomi Redmi Airdots TWA Bluetooth Basic 5.0 modeli uygun satış fiyatıyla ön plana çıkmaktadır. Uygun fiyatına oranla oldukça başarılı bir performans sergilemesi dikkatleri çekiyor.  Bluetooth 5 teknolojisiyle donatıldığını da ifade etmeden geçmemek gerekiyor.

Xiaomi Haylou GT2

Xiaomi Redmi Airdots TWS Bluetooth Basic 5.0 modelinde olduğu gibi Haylou GT2 de uygun fiyatı sebebiyle birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Bluetooth 5 teknolojisi, 3  buçuk saat kesintisiz kullanım süresi kulaklığın öne çıkan detayları arasında yer almaktadır.

Xiaomi Airdots Pro

Çinli üretici Xiaomi’nin en çok tercih edilen Bluetooth kulaklık modeli özellikle Airpods modellerine tasarım olarak benzerliğiyle biliniyor. Dokunmatik teknolojisine sahip olması kulaklığın pratik bir şekilde kontrolünü sağlıyor. Ayrıca 10 saatlik bir kullanım süresinin 1 saatlik şarj süresiyle sağlıyor olması sayesinde rakiplerini geride bırakıyor.

JBL Tune T220

Ses teknolojileri denildiğinde akıllara ilk gelen markalardan birisi JBL’dir. Pure Bass Sound teknolojisi seslerin en küçük bir bozukluğa yol açmadan iletilmesini sağlıyor. 3 saat kesintisiz kullanım süresinin yanı sıra şarj edilebilir kutusu sayesinde bu süre 16 saate kadar çıkabilmektedir. Cihazın bünyesinde dış sesleri engellemek için aktif gürültü önleme teknolojisi yer alıyor. Bunun yanı sıra dokunmatik bir tasarıma sahip olması sayesinde pratik kullanım sağlamaktadır.

Bluetooth kulaklık teknolojileri günden güne gelişmeye devam ederken, markalar arasındaki rekabet de sürekli olarak kızışmaktadır. Yaşanan rekabet neticesinde ses performansları ve kullanım süreleri ciddi bir artış gösteriyor. Aynı zamanda fiyatların da rekabetin etkisinde düşmeye başladığını rahatlıkla ifade edebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X
%d blogcu bunu beğendi: