Uygun Fiyatlı iPhone XR Almak İçin 5 Neden
23 Nisan 2020

Apple ekosistemi içerisinde görmeye pek alışkın olmadığımız uygun fiyatlı iPhone XR modeli çıktığı günden bu yana dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Markanın yeni tasarım yüzünü ve en güncel donanımlarını taşıyan XR, yeni tanıtılan iPhone SE modeline ise adeta abilik yapıyor. Bu yazımızda size iPhone XR almak için 5 neden sunuyoruz, hazırsanız başlayalım!

iPhone XR Almak İçin 5 Neden

iPhone XR Almak İçin 5 Neden: Yeni Nesil A12 İşlemci

iPhone XR uygun fiyat etiketine rağmen Apple’ın en güncel A12 işlemcisi ile geliyor. Apple, uygun fiyatlı modellerinde ekran, kamera ve malzeme kalitesi gibi detaylarda küçülmeye gitse de performans konusunda ödün vermiyor. Bu sayede kullanıcılar hangi iPhone modelini tercih ederse etsin en iyi performansa erişebiliyor. Bu durumun en iyi örneklerinden bir tanesi ise kuşkusuz iPhone XR oluyor.

A12 işlemcisi ile uygun fiyatlı iPhone XR’a sahip kişiler de video düzenleme, yüksek grafikli oyunları çalıştırma gibi performans gerektiren işlemlerde takılma gibi sorunlarla karşılaşmıyor. Bu da Apple’ın yıllardır süregelen performans algısını korumayı başarıyor. iPhone XR ile yapılan bazı testlerde telefonun iPhone XS ailesinden bile daha yüksek test skoru elde ettiği görülüyor.

iPhone XR Almak İçin 5 Neden: En Güncel Kamera Kurulumu

iPhone XR, uygun fiyatlı bir model olması nedeniyle iPhone XS Max’in aksine tek kamera kurulumu ile geliyor. Bu durum portre modu gibi özelliklerin donanım yerine yazılım ile yapılmasına neden olsa da ana kameranın ağabeyi iPhone XS Max ile aynı olması uygun fiyatlı bir modelde dahi en iyi kamera deneyimini elde etmenizi sağlıyor. iPhone XR’ın kamera verilerine teknik açıdan bakacak olduğumuzda ise f/1.8 diyafram genişliğine sahip 12 MP çözünürlüğünde bir kamera bizleri karşılıyor. iPhone XR, video tarafında ise 4K 60 FPS ve 1080p 120 FPS videolar çekebilmenize olanak sağlıyor. Aynı zamanda bu kamera kurulumu ile arka planı bulanıklaştırılmış portre fotoğraflar ve ağır çekim videolar çekmek mümkün oluyor.

iPhone XR Almak İçin 5 Neden: Artık Çok Daha Güçlü Batarya

Uygun fiyatlı iPhone XR 2942 mAh kapasiteye sahip batarya ile geliyor. iPhone modellerinde çokça dile getirilen batarya problemleri bu cihazda da kısmen devam ediyor. Ancak düşük çözünürlükteki panel görevini en iyi şekilde yerine getirerek kalite düşüklüğünü kullanıcıya yansıtmadan daha fazla batarya ömrü sunmayı başarıyor. Bu da iPhone XR’da batarya şikayetlerinin diğer iPhone modellerine kıyasla çok daha az karşımıza çıkmasına neden oluyor.

Ekran Boyutu

iPhone XR, LCD panele sahip ve iPhone XS ve XS Max modellerinden daha düşük çözünürlükte bir ekranla gelse de işler ekran boyutu noktasında oldukça farklılaşıyor. Ekran boyutu itibariyle her iki modelin arasına konumlandırılan XR ile bu seride her isteğe uygun bir cihaz bulmak mümkün oluyor. Hem uygun fiyatı hem de ideal ekran boyutu ile rakiplerinin gerisinde kalmayan cihaz kullanıcıların her isteğine de cevap verebiliyor.

Fiyat

iPhone XR birçok kişinin de bildiği üzere Apple ekosistemi içerisindeki diğer ürünlerin aksine uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Eğer çok fazla para ödemeden bir iPhone sahibi olmak istiyorsanız bu noktada sizin için en iyi tercih iPhone XR oluyor. Daha yeni bir cihaz almak isteyenlerin tercih edebileceği modellerden bir diğeri ise iPhone SE. iPhone 8 platformu üzerinde yenilenen donanım özellikleri ile tanıtılan iPhone SE de yine uygun fiyat etiketi ile dikkat çekiyor. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan ve çok daha küçük bir ekran boyutu ile gelen cihazın ilerleyen aylarda satışa sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X
%d blogcu bunu beğendi: