İphone SE
27 Nisan 2020

Akıllı telefonda bir dünya devi olan Apple İphone model serisinin yeni cihazlarından İPhone SE 2 özelliklerini açıkladı. Özel bir lansman ile özelikleri dünyaya duyurulan İPhone SE 2 için en merak edilen konulardan biri de ürünün fiyatı oluyor.

İPhone SE 2 Teknik Özellikleri

4.7 inç büyüklüğünde ve 1334 x 250 piksel ekran çözünürlüğünde İPhone SE 2, diğer modellerden oldukça farklı bir yerde yer alıyor. İphone 11, İPhone 11 Pro, İPhone 11 Pro Max ardından tanıtılan İPhone SE 2, True Tone desteğine sahip bulunuyor. İPhone SE LCD ekran olarak tasarlanarak kullanıcısına farklı deneyimler sunuyor.  Önceki modeline göre RAM kapasitesi artan cihazın 3GB RAM bellek ile satışı olacak.

Kamera özellikleri bakımından incelendiğinde , oldukça tatmin edici sonuçlar veriyor. Cihazın f/1.8 diyafram açıklığı bulunuyor. 12 MP çözünürlüklü kamerada bulunan özelliklerden olarak görülüyor.

Minik Ekranı İle Harikalar Yaratıyor

Diğer İPhone modellerinden İPhone SE 2’yi ayıran en önemli özellik cihazın mini ekranı oluyor. Sadece 4,7 inç büyüklüğünde ve 1334 x 750 piksel çözünürlükte ekranı ile dikkat çeken cihazın 3 farklı rengi bulunuyor. Uzay grisi, kırmızı ve gümüş modelleri İPhone SE 2 için tasarlanan renkler arasında yer alıyor. Suya ve toza karşı da dayanıklı olacak şekilde tasarlanmış modeller arasında yer alıyor.

Suya ve toza karşı dayanıklı olduğu bilinen İPhone SE 2, bu durumu IP67 sertifikasına bağlıyor.  Cihazın su geçirmez yapısı suda 1 metre derinliğe kadar 30 dakika boyunca koruma sağlıyor. Bu şekilde cihaz su geçirmiyor.

İPhoe 8 modellerde son kez kullanılan Home butonu İPhone SE 2 ile birlikte geri dönüyor. Bu özellik bakımından firma bu modellerde Face ID yerine Touch ID özelliğini kullanmış. Böylece cihazdaki işlemlerinizi parmak iziniz ile halledebiliyorsunuz. Apple A13 Bionic işleci kullanılan, küçük olmasına rağmen son derece güçlü bir telefon olarak karşımıza çıkıyor.

İPhone SE 2 Fiyatları Ve Diğer Özellikleri

Ülkemizde başlangıç modeli ile 5299 liraya satışa sunulan, İOS 13 işletim sistemi yüklü olarak kutuda bulunuyor. Bu fiyat 64 GB hafızalı olarak yer alan başlangıç modeli için geçerli oluyor.

5 kata kadar yakınlaştırma yapabilen telefonda kullanılan optik görüntü stabilizasyonu video çekimindeki titreşimleri en aza indiriyor. İPhone SE 2, 4K çözünürlükte saniyede 60 kare video çekebiliyor. Ayrıca cihaz yazılımsal olarak arka planı bulanıklaştırarak portre modunda fotoğraf çekimi yapabiliyor. Kamera kısmında 12 MP çözünürlük ile cihaz kullanıcısını tatmin ediyor.

İPhone SE 2, kablosuz şarj teknolojisini de destekliyor. 18 W hızlı şarj adaptörü ile geldiğinden cihaz 30 dakika içinde bataryasının yarısını şarj edebiliyor.

Latest posts by admin (see all)
Related Tags

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X
%d blogcu bunu beğendi: